0

SUPERLIGA KINE: Hebei srušio favorita, prva pobeda u sezoni na gostovanju Šangaju

Objavljeno: 10.03.19 u 14:45

U poslednjem meču 2. kola Superlige Kine Šangaj Šenhua dočekao je Hebei. Gosti su uspeli upišu prvu pobedu u sezoni.

Ajub El Kaabi doneo je vođstvo gostima u 30. minutu. A četiri minuta kasnije izjednačio je Igalo. Na pauzu se išlo nerešenim rezultatom 1:1.

Dosta agresivnija igra viđena je u drugom delu. Gosti su želeli pobedu i podigli su agresivnost i pritisak na sredini terena. To im je donelo trenutnu kontrolu poseda lopte i u 65. minutu uspeli su da uvećaju vođstvo golom Dong Žešenga. Hebei je u nastavku meča kontrolu prepustio domaćem sastavu i svu snagu usmerio na očuvanje stečene prednosti, a to im je na kraju donelo i prvu pobedu ove sezone.