7

SLS: Partizan pao i na ‘krovu’, ‘Zmajevi’ iskoristili poklon – ozbiljna kriza drma crno-bele! (VIDEO)

Objavljeno: 10.03.19 u 18:55

U derbiju 26. kola Superlige Srbije, Voždovac je savladao Partizan rezultatom 1:0 (0:0) na krovu šoping centra ‘Stadion’.

Partizanove šanse za titulom su verovatno bile izgubljene posle ispuštene pobede u 159. ‘večitom’ derbiju, potom je to postalo gotovo izvesno posle poraza od Radničkog iz Niša u Humskoj, da bi mu danas Voždovac zadao novi udarac, veoma bolan u gradskom derbiju.

‘Zmajevi’ su danas zaslužili mnogo više da se piše o njima, nego o posrnulom favoritu, jer su od početka utakmice bili konkretniji u akcijama, čvršći u duelima, sigurniji u pasu i svoju nadmoć su umalo krunisali u 11. minutu.

Tada je Andrija Luković bio sam ispred Filipa Kljajića, ali nije uspeo da ga savlada, tačnije dobro je reagovao golman crno-belih i velika prilika za Voždovac je otišla u nepovrat.

Posle tog zicera, Partizan nije uspevao da se konsoliduje i tek u 33. minutu smo videli prvu priliku za tim Bate Mirkovića. Imao ju je mladi Strahinja Pavlović, posle idealnog centaršuta Gorana Zakarića, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Nakon dva minuta je viđena i sporna situacija, u kojoj je Saša Zdjelar oboren na ivici kaznenog prostora, bilo je elemenata za penal, ali sudija Marković se nije oglasio. Biće analize oko ovog detalja…

FOTO STARSPORT

U tim momentima čuli smo i rasističke povike na ‘krovu’, desilo se to pred sam kraj prvog poluvremena meča između Voždovca i Partizana, kada je usledio prekid na meču. Oficijelni spiker je zamolio navijače domaće ekipe da ne koriste rasističke povike, a to je potvrdio i komentator prenosa na TV ArenaSport.

Partizan je u finišu prvog dela imao nalet, ali nije uspeo da ga materijalizuje, ali je posle odmora ponovo bio ‘uspavan’. Posebno se uspavao štoper Bojan Ostojić koji je napravio kardinalnu grešku u 60. minutu koja je odlučila meč.

Dragoljub Srnić je uspeo da mu ‘otme’ loptu u opasnoj zoni, a potom i da sam, potpuno neometan, savlada Kljajića za vođstvo i, ispostaviće se, konačan rezultat.

Partizan je morao da napadne, ali je u Luković, ovog puta sa oko 16 metara, pogodio stativu Kljajićevog gola.

Kad neće – neće. Nisu crno-beli imali sreće, a možda je nisu ni zaslužili. Kriza je očigledna u redovima ‘parnog valjka’, a ona se mora rešiti što pre. Jer borba za jedini preostali mogući trofej nastavlja se već kroz tri dana u Kruševcu, na tradicionalno neugodnom gostovanju Napretku.

VOŽDOVAC – PARTIZAN 1:0 (0:0)