0

PREMIJER LIGA: Arsenal Solskjeru naneo prvi poraz u šampionatu!

Objavljeno: 10.03.19 u 19:57

Fudbaleri Arsenala naneli su prvi premijerligaški poraz Mančester Junajtedu još od 16. decembra i meča sa Liverpulom na Enfildu (3:1) pošto su u meču 30. kola slavili sa 2:0.

Junajted je u 9. minutu mogao preko Lukakua da povede, ali je heroj pobede nad Pari Sen Žermenom nakon centaršuta i lepog prijema lopte pogodio preču sa desetak metara.

Stigla je kazna u 12. minutu, Granit Džaka je dobio loptu, namestio se na šut i sa oko 25 metara uputio udarac koji je imao takvu putanju da je De Heu uhvatio na „krivoj nozi“, pa su „tobdžije“ povele. Junajted je nastavio da napada, narednu šansu imali su preko Freda u 19. minutu, ali je ponovo okvir gola spasao Arsenal. Nadovezao se Lukaku u 36. minutu solo prodorom i udarcem koji je Leno uspeo da ukroti, što je bila poslednja šansa u prvom poluvremenu.

Ponovo je Lukaku bio u dobroj poziciji u 51. minutu, ali još jednom Belgijanac nije bio dovoljno precizan, taćnije u situaciji „jedan na jedan“ Leno je uspeo da zaustavi pokušaj napadača Mančestera.

Konačan rezultat postavio je Obamejang u 68. minutu nakon penala koji je skrivio Fred, što je, izuzev pokušaja Rašforda glavom u zaustavnom vremenu, bilo sve od prilika na tom meču.

Arsenal je ovom pobedom preskočio Junajted na četvrtom mestu, pa će u poslednjih osam kola trka za plasman u Ligu šampiona biti žestoka jer tim iz Londona ima 60 bodova, dva manje ima Junajted, a svoju šansu sa 57 i utakmicom manje čeka Čelsi.