0

SERIJA: Ponovo pobeda Milana i ponovo Pjontek, Kjevo gleda ka Seriji B (VIDEO)

Objavljeno: 09.03.19 u 22:23

Fudbaleri Milana nastavili su niz pobeda.

Nakon Kaljarija, Atalante i Empolija, oni su i ‘leteće magarce’ savaldali rezultatom 2:1.

Do vođstva na ovoj utakmici gosti dolaze u 31. minutu, nakon sjajnog pogotka. Naime, Lukas Bilja je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara pogodio levo rašlje gola koji je čuvao Sorentino. Nije dugo trajala radost gostujućih navijača, jer je Kjevo izjednačio nakon samo deset minuta. Nakon centaršuta Lerisa najbolji u skoku je bio Hetemaj, koji je pogodio mrežu.

Nakon prvog poluvremena gosti su i u drguom nastavili opsadu protivničkog gola. Tako je u 57. minutu igre posle Kastiljehovog centaršuta najbolje se u kaznenom prostoru snašao poljski napadač Pjontek. Ovaj golgeter postigao je svoj 19. gol u sezoni i tako se izjednačio sa Ronaldom i Kvaraljerom na prvom mestu liste strelaca.

Nakon ove pobede Milan ostaje sa 51 bodom na trećem mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Kjevo ‘zakovan’ na dnu sa 10 bodova, čak sedam manje od Frozinonea koji je na 19. poziciji.