0

PREMIJER LIGA: Liverpul kolo vodi, Siti ga prati, Kepa kažnjen, Čelsi pobedio (VIDEO)

Objavljeno: 27.02.19 u 23:20

Kompletirano je 28. kolo Premijer lige u kom su uglavnom pobeđivali domaćini, večeras je van svog stadiona trijumfovao samo Mančester junajted.

Posle večerašnjeg vanrednog kola jasno je da će se trka za titulu voditi samo između Liverpula i Mančester sitija, pošto je u londonskom derbiju Čelsi na ‘Stamford Bridžu’ sa 2:0 pobedio Totenhem i ugasio mu sve nade o mogućem podizanju šampionskog pehara.

LIVERPUL – VOTFORD 5:0

Votford je ove sezone prijatno iznenađenje, ali je večeras kući ispraćen ‘petardom’ na Enfildu. Bilo je ovo veče bekova ‘crvenih’ Arnolda i Robertsona koji su ‘upisali’ svih pet asistencija. Nemac je u 9. minutu sjajno uposlio Manea, a Senegalac pogodio za 1:0. Samo 11 minuta kasnije je Arnold opet centirao, Mane loše primio loptu, ipak posle se sjajno snašao i sa ‘penaltika’ petom pogodio za 2:0.

Seriju dobrih asistencija desnog beka Arnolda prekinuo je levi bek Robertson. U 66. minutu je uposlio Origija, a Belgijanac bio precizan za 3:0. Votford je do kraja demolirao Van Dajk sa dva gola, Holanđanin je prvo u 79. minutu iskoristio centaršut Arnolda iz slobodnog udarca, a onda dobro reagovao i posle ubacivanja Robertsona u 82. minutu. Liverpul je tako zadržao prvo mesto na tabeli.

MANČESTER SITI – VEST HEM 1:0

Četa Pepa Gvardiole ostala je u trci za četom Jirgena Klopa, ali na jedva. Očekivalo se da će ‘građani’ do nogu potući ‘čekićare’, ali da ne bi penala, ko zna šta bi bilo. Dobro napadao je domaćin na ‘Etihadu’ od prvog minuta. Pravo je čudo kako Siti nije poveo u 26. minutu kada je Aguero pogodio prečku.

Vest Hem je pao u 59. minutu kada je Felipe Anderson skrivio penal. Siguran sa ‘bele tačke’ bio je Aguero – 1:0. Posle toga ređale su se šanse za Davida Silvu, Aguera i rezervistu na ovom meču Sterlinga, ali bez promene rezultata. ‘Građani’ su ipak ostali na bod manje od lidera Liverpula.

ČELSI – TOTENHEM 2:0

Kaznio je Maurisio Sari Kepu i ostavio ga je na klupi. Svojih pet minuta iskoristio je Kabaljero i nije primio gol protiv sjajnog Totenhema. Čelsi je slavio sa 2:0 i tako ostao u borbi za Ligu šampiona, dok su ‘pevci’ ispali iz trke za titulu i sledi im ova za ‘elitno’ evropsko takmičenje.

Čelsi je mrežu Ljorisa načeo u 57. minutu kada je Aspilikueta sjajno uposlio sunarodnika Pedra, a ovaj pogodio za 1:0. Nemoć Totenhema videla se u 84. minutu kada je Tripie na komičan način savladao svog čuvara mreže.

KRISTAL PALAS – MANČESTER JUNAJTED 1:3

‘Crveni đavoli’ su sasvim druga ekipa od kada ih vodi Ole Gunar Solskjer. Nije lako igrati protiv Kristal Palasa u Londonu, a Mančester junajted se večeras prošetao.

Dvostruki strelac za ‘crvene đavole’ bio je Lukaku u 33. i 52. minutu. Domaćin je u 66. minutu uspeo da se vrati u igru golom Šlupa, ali je tačku na ovaj meč stavio Jang na asistenciju Pogbe u 83. minutu.

Za Kristal Palas je svih 90 minuta odigrao Luka Milivojević, dok zbog povrede kod Junajteda nije bilo Nemanje Matića.