0

BUNDESLIGA: Srbi harali Hanoverom, dve asistencije i gol Jovića, asistencija i gol Kostića (VIDEO)

Objavljeno: 24.02.19 u 18:48

U 23. kolu Bundeslige Ajntraht iz Frankfurta je kao gost pobedio Hanover 3:0 na krilima sjajne igre srpskih reprezentativaca.

Prava je šteta što su ‘orlovi’ iz Frankfurta sebi dozvolili neke kikseve protiv autsajdera, inače sada bi se borili za Ligu šampiona. Ruku na srce nisu daleko od te borbe, pogotovo ako Srbi i jedan Hrvat nastave sa ovakvim partijama.

Hanover nije postojao na terenu, Ajntraht jeste, ali tek u drugom poluvremenu. U prvom je samo novopečeni tata Luka Jović izašao sam na golmana Hanovera, ali je Eser izašao kao pobednik.

Ajntraht je poveo u 54. minuta kada je Jović nastavio akciju svog tima, sjajno uposlio Rebića na levom boku, a Hrvat precizno šutirao za – 0:1.

Devet minuta kasnije nova prelepa akcija gostiju, Kostić je pokušao da centrira i bio je izblokiran, lopta mu se vratila, a onda je savršeno je poslao na peterac, a Jović samo trznuo glavom za – 0:2. Bio je to 15 gol Srbina u Bundesligi za ubedljivo prvo mesto na listi strelaca.

U samoj završnici utakmice tim iz Frankfurta je postigao novi gol, Jović je sjajno uposlio Kostića, a kada su svi videli asistenciju za Rebića u srcu kaznenog prostora, Srbin je zategao ‘praćku’ i pogodio za 3:0.