0

PREMIJER LIGA: Milivojević potvrdio pobedu Palasa (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.19 u 20:23

Kristal Palas Luke Milivojevića slavio je protiv ekipe Lestera u meču 27. kola Premijer lige sa 3:1. Naš internacionalac postigao je treći gol za svoj tim.

Poveo je Palas u 40. minutu kada je Mekartur šutirao, a Batšuaji se našao na putanji lopte, ona ga pogodila i prevarila golmana Šmajhela.

Do izjednačenja Lester je stigao u 64. minutu. Barns je posle gužve u kaznenom prostoru došao do lopte na njegovoj ivici sa desne strane, uputio centaršut po zemlji a na pravom mestu se našao Evans i zakucao loptu u gol Palasa.

Ipak, šest minuta kasnije Mekartur je ponovo bio „arhitekta“, uputio je centaršut, odbrana Lestera je stala jer je Batšuaji bio u ofsajdu, ali on nije uticao na igru. Priliku je na drugoj strani dočekao Zaha i pogodio suprotni ugao neometan za 2:1.

Devet minuta pre kraja Milivojević je sa penala, nakon faula Evansa nad Šlupom, rutinski prevario Šmajhela i potvrdio trijumf.

Lester posle ovog poraza zauzima 12. mesto sa 32 boda, dok Kristal Palas ima dva boda manje i nalazi se na poziciji ispod današnjeg rivala.