0

LIGA EVROPE: Betis se spasao u Francuskoj, a onda dobio šamar u Sevilji, zbogom za Olimpijakos (VIDEO)

Objavljeno: 21.02.19 u 22:55

Odigrani su svi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope, a najveće iznenađenje u terminu od 21 čas priredio je Ren.

Favoriti su uglavnom potvrdili svoj kvalitet, a kada to kažem mislimo na Inter koji je dotukao Rapid 4:0 (prvi meč 1:0) i Čelsi koji se nije mučio sa švedskim Malmeom 3:0 (prvi meč 2:1).

BETIS – REN 1:3

Bio je ovo sigurno najzanimljiviji meč večeri, jer su Španci sve vreme gubili u Francuskoj, a na kraju stigli do 3:3. Na svom stadionu su bili apsolutni favoirit za prolaz dalje, ali im je Ren zalepio ‘dobru šamarčinu’. Francuzi su slavili sa 2:1. Ren je poveo u 22. minutu kada je Grenije uposlio Bensebaina, a ovaj pogodio za 0:1. Samo osam minuta kasnije novi šok, brza kontra gostiju, Sar je sjajno spojio sa golom Hunu – 0:2. U 41. minutu Kanales je asistirao za Lo Selsa, a Argentinac je vratio Betis u igru 1:2. Betis je bio nemoćan u drugih 45 minuta, stvorio je samo jednu šansu za Hesea, ali je na kraju Ren postigao još jedan gol i otklonio sve dileme ko ide dalje.

DINAMO KIJEV – OLIMPIJAKOS 1:0

Ukrajici su u Atini do 2:2 stigli u poslednjim sekundama meča, ali su na svom Olimpijskom stadionu objasnili Grcima ko je gazda. Sigurna pobeda od 1:0 golom Sola bila je dovoljna da se potvrdi prolaz dalje. Olimpijakos je napadao, ali nije mogao do gola, ovo veče sanjaće Hasan, napadač koji je bio nuđen Zvezdi, promašio je nekoliko ‘zicera’ za izjednačenje, mada ni ono ne bi donelo grčkom najtrofejnijem timu prolaz dalje.

BAJER LEVERKUZEN – BAJER 1:1

Dinamičniju utakmicu od one sa ‘svemirskog broda’ u Krasnodaru nismo gledali, ali je na kraju ostalo 0:0. Malo je falilo da se isto dogodi sedam dana kasnije na terenu ‘apotekara’, a onda se dogodio ‘Blickrig’ u svega tri minuta. Sulejmanov je sjajnim golom iz slobodnog udarca doveo Krasnodar u vođstvo, a Aranguiz je tri minuta kasnije izjednačio na 1:1. Dalje je zbog gola u gostima prošla ekipa Krasnodara.

GENK – SLAVIJA PRAG 1:4

Duplo ništa u Pragu, a onda goleada u Belgiji. Lider Župler lige poveo je golom Trosara i činilo se da će Česi kući pognute glave. A onda, šok! Kufal je u 23. minutu doneo izjednačenje Slaviji. Traore je u 54. minutu najavio iznenađenje, a Genk je do nogu potukao ko drugi nego iskusni centarfor Škoda dva puta glavom za konačnih 4:1.