0

BUNDESLIGA: Jović akrobacijom za bod protiv Dortmunda, nova šamarčina Bajernu! (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.19 u 17:23

U mečevima 20. kola Bundeslige koji su počeli u 15:30 Borusija iz Dortmunda nije pobedila zahvaljujući lepom golu Luke Jovića, ali je povećala prednost nad Bajernom iz Minhena, koji je po četvrti put od početka sezone doživeo poraz.

Nije briljirala, nije ni pobedila, ali je Borusija iz Dortmunda zadovoljna napustila Frankfurt. Poveli su „milioneri“ preko Rojsa u 22. minutu. Pogotku reprezentativca „pancer divizije“ prethodio je pravi slalom Gerera kroz odbranu Ajntrahta i lagana asistencija za Rojsa, koji je sa desetak metara samo prosledio loptu u gol.

Ipak, 14 minuta kasnije nakon jedne osvojene lopte krenuli su igrači Dortmunda u kontru nakon odbranjenog kornera, da Kosta je uspeo da se izbori za nju, iskoristio višak prostora koji je nastao nakon što je veliki broj igrača tima iz Dortmunda krenuo u napad, uputio centaršut, a najbolje se snašao Jović koji je akrobatskim potezom zatresao mrežu za 1:1, ispostaviće se konačnih.

Minhenski Bajern nije uspeo da iskoristi kiks Borusije pošto je na gostovanju Leverkuzenu poražen 3:1. Poveli su u 41. minutu preko Gorecke, ali su u 53. preko Bejlija prvo izjednačili, a potom deset minuta kasnije golom Folanda i preokrenuli domaći na 2:1.

Konačan rezultat postavio je Alario u završnici meča.

Borusija je tako uprkos remiju zadovoljna otišla kući jer 14 kola pre kraja ima sedam bodova prednosti u odnosu na Bavarce.