0

SERIJA A: Goleada u Firenci, ‘viola’ se izvukla u nadoknadi protiv Sampe

Objavljeno: 20.01.19 u 17:10

U tradicionalnom terminu od 15 časova ovog vikenda u Italiji su odigrane samo dve utakmice i obe su završene nerešenim ishodom.

‘Artemio Franki’ je ove sezone svedočio nekoliko goleada u Seriji A, a tako je bilo i ovog popodneva kada je gostovala Sampdorija. Na kraju je bilo 3:3, iako u prvih pola sata nije bilo golova.

Domaći su poveli u 34. minutu golom Murijela, ali je posle pet minuta Fernandes već dobio drugi žuti karton i ostavio svoju ekipu na cedilu, dok je poravnanje doneo Ramires minut pre odlaska na odmor.

Potom je u nastavku još jednom Muriel doneo vođstvo Fiorentini, a Fabio Kvaljarela na drugoj strani doneo potpuni preokret i doveo Sampu nadomak trijumfa.

Ipak njega je sprečio Pezelja u trećem minutu nadoknade, golom za konačnih, možda i najpravednijih, 3:3. Nikola Milenković je odigrao ceo meč za domaćina, a u 34. minutu je javno opomenut.

U drugoj utakmici SPAL je dočekao Bolonju, koja je prva povela preko Palasija u 24. minutu. Ipak, vredan bod SPAL-u doneo je Kurtić u 64. minutu.