0

PRIMERA: Leganes se hrabro borio, Suarez ga nokautirao, a Mesi dotukao

Objavljeno: 20.01.19 u 22:55

U 20. kolu španske Primere Barselona je uz malo muke pobedila Leganes na ‘Kamp Nou’ 3:1 (1:0) i ostala na pet poena prednosti u odnosu na Atletiko.

Sve sem pobede nad Leganesom bila bi senzacija, a do nje nije došlo najviše zahvaljujući Saurezu. Bilo je ovo veče za zaborav na ‘Kamp Nou’, Barselona nije briljirala. Četa Ernesta Valverdea povela je iz skoro prve prave prilike tek u 32. minutu. Alba je sjajno ubacio loptu na ‘penaltik’, a Dembele je pogodio za 1:0.

Gosti su utišali stadion u 57. minutu kada je El Nesri pobegao odbrani Barselone, ubacio oštru loptu u peterac, a Braitvajt pogodio za 1:1. Katalonci su do novog vođstva stigli uz dosta sreće u 71. minutu. Mesi je odapeo sa ivice kanzenog prostora, golman Leganesa je odbranio šut uz pomoć prečke, lopta se odbila do Suareza koji je majstorski reagovao i zatresao mrežu.

Leganes je dotučen u 92. minutu kada je Alba asistirao do Mesija, a ovaj desnom nogom ‘ubio pauka’ na golu za konačnih 3:1.

Barselona ima 46 osvojenih bodova na prvom mestu, dok je Atletiko Madrid drugi sa pet bodova manje.