Goleada je obeležila popodnevne mečeve u Bundesligi, a za ljubitelje fudbala u Srbiji junak je Luka Jović.

Dete Crvene zvezde će narednih nekoliko sati sigurno provesti na čelu liste strelaca u Bundesligi. Ajntraht je na svom terenu u Frankfurtu pobedio Frajburg sa 3:1, a treći pogodak za ‘orlove’ postigao je Jović, to je bio njegov 13 ove sezone, dovoljan za čelo na listi strelaca.

Ajntraht je poveo u 36. minutu kada je Kostić sa jednim od sigrača odigrao kratku dodavanje iz kornera, posle centaršuta Rebić je glavom loptu prebacio do Alea, a ovaj pogodio za 1:0. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, N’Dika je bio asistent, a Rebić je pogodio. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu igre, jer je u 45. minutu Jović iskoristio neopreznost odbrane, oduzeo loptu i u situaciji jedan na jedan pogodio za 3:0. Frajburg je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz golom Petersena u 69. minutu.

Derbi je odigran u ‘gradu lekova’ gde je Bajer poražen od Borusije iz Menhengladbaha 1:0. Gol odluke u 37. minutu posle asistencije Hofmana postigao je Ple. Majnc je kao gost sa 3:2 bio bolji od Štutgarta, dok je Fortuna kao gost pobedila Augzburg golom Ramana 2:1 u 89. minutu.