0

PRIMERA: Real Sosijedad bolji od Espanjola

Objavljeno: 14.01.19 u 23:12

Real Sosijedad nastavio je sa odličnim partijama, a u meču 19. kola Primere bolji su bili od Espanjola – 3:2.

Samo osam minuta bilo je potrebno timu iz San Sebastijana da povede 2:0, preko Merina, koji je odlično reagovao nakon kornera i stative koju je lopta pogodila posle šuta jednog od njegovih saigrača, a potom i Vilijan Hozea.

No, do poluvremena Katalonci nisu „spustili koplja“, pa je Nando u 32. smanjio na 2:1, a u prvom minutu zauustavnog vremena Ljorente je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu za 2:2.

Ipak, u 63. minutu domaći sastav po drugi put stiže do gola, i to nakon centaršuta, te odlične reakcije Vilijan Hozea na drugoj stativi, koji je svojim drugim golom doneo novo vođstvo Sosijedadu.

Šansu da se vrate u meč imali su gosti, pošto je Merino petnaestak minuta pre kraja zaradio drugi žuti karton, no rezultat je ostao 3:2, dovoljno za drugu pobedu Sosijedada na domaćem stadionu od početka sezone i veru da mogu do Lige Evrope.