0

PREMIJER LIGA: Siti u trećoj brzini protiv Vulvsa

Objavljeno: 14.01.19 u 22:53

Fudbaleri Mančester Sitija sa 3:0 savladali su Vulverhempton u poslednjem meču 22. kola Premijer lige.

Nakon pobede nad Liverpulom i prilaska na četiri boda zaostatka, fudbaleri Mančester Sitija u svaki meč ulaze sa stavom „biti ili ne biti“, pa im je za pobedu nad nejakim Vulverhemptonom bilo dovoljno manje od jednog poluvremena.

Tačnije, minut manje i od pola sata.

Toliko vremena je prošlo između prvog gola Gabrijela Žezusa nakon lepe akcije i asistencije Liroja Sanea u 10. minutu, potom crvenog kartona koji je devet minuta kasnije zaradio Vili Boli nakon krajnje neopreznog starta nad Bernardom Silvom, te drugog gola Žezusa, ovog puta sa penala šest minuta pre kraja prvog poluvremena, nakon faula Beneta nad Sterlingom.

Konačnih 3:0 postavio je Konor Kodi autogolom u 78. minutu.

Ova pobeda Siti je ostavila u trci sa „redsima“ pošto su razliku ponovo smanjili na četiri boda zaostatka, a do kraja je ostalo još 16 kola. Sa druge strane, Vulverhempton je bio u dobroj poziciji, ali očajni rezultati i samo četiri osvojena boda na poslednjih pet utakmica značajno su udaljili „Vulvse“ od borbe za Evropu, pošto trenutno imaju 29 bodova, i nalaze se na 11. mestu tabele Premijer lige.