0

PREMIJER LIGA: Rašford pogodio, ali je Totenhem pobedio De Hea!

Objavljeno: 13.01.19 u 19:23

Jedna od najboljih partija jednog čuvara mreže viđena je danas na legendarnom Vembliju, stadionu na kom svoje utakmice trenutno igra Totenhem. Gostovao je Mančester Junajted i odneo sva tri boda u meču 22. kola Premijer lige.

No, iako je pogodak za trijumf došao nakon prelepog pasa u prostor Pola Pogbe i fantastičnog udarca Marusa Rašforda, apsolutni heroj pobede je golman David De Hea.

Doduše, nije da je De Hea bio nesavladan, pošto je u 31. minutu Kejn uspeo da postigne gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Nije bilo previše uzbuđenja ni pre, a ni posle toga, Totenhem nije imao šut u okvir gola u prvih 45 minuta, dok je Junajted povremeno pretio, ali Marsijal sa jedne, te Vinks sa druge strane nisu uspeli da pogode mrežu rivala.

Činilo se da će rezultat na poluvremenu biti 0:0, kada je u 44. minutu Pogba poslao loptu u prostor, Rašford istrčao kontru i pogodio suprotan ugao gola koji čuva Igo Ljoris.

Početak drugog poluvremena doneo je neki totalno drugačiji Totenhem, što dovoljno pokazuje statistički podatak – „pevci“ su za 45 minuta uputili čak 11 šuteva u okvir gola Junajteda!

David de Hea je utakmicu završio sa 11 odbrana, zaustavivši svaki šut koji je išao ka njegovom golu, odakle god on dolazio. Pokušao je Kejn u 48, dva minuta kasnije i Dele Ali, isti dvojac je još po tri puta „pretio“, ali rešenja nije bilo, sve što je išlo u gol de Hea je odbranio. Na kraju, velika pobeda Junajteda, koji je došao do 41. boda i prilike da se vrati u borbu za plasman u evrokupove, dok Totenhem ima 48 bodova na trećem mestu, dva manje od Mančester Sitija, a devet u odnosu na Liverpul koji se nalazi na prvom mestu tabele.