0

AZIJSKI KUP: Uzbekistan srušio Oman u završnici (VIDEO)

Objavljeno: 09.01.19 u 16:28

Fudbaleri Uzbekistana pobedom nad Omanom rezultatom 2:1 (1:0) su startovali na ovogodišnjem Azijskom kupu.

Uzbekistanci su protiv Omana vrlo verovatno ostvarili pobedu koja će im doneti prolaz u narednu fazu Afričkog kupa, jer je jasno da će ove dve selekcije biti iza Japana, a iznad Turkmenistana.

Put ka trijumfu prokrčio je gol Ahmedova u 34. minutu, što je Uzbekistanu donelo vođstvo u prvom poluvremenu.

Međutim, sve je zakuvao Al Gasani u 72. minutu kada je doneo izjednačenje Omanu i uneo veliku neizvesnost u završnicu.

Ona je ipak pripala Uzbekistancima koje je obradovao Šomurodov pet minuta pre kraja meča, sjajnim ‘solo’ golom za konačnih 2:1.

U prvom meču grupe F Japan je ranije danas savladao Turkmenistan sa 3:2.