0

SERIJA A: Sergejeva ‘bomba’ samo za bod Lacija, Inter i Roma sigurni u gostima (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.18 u 17:00

Favoriti su bili sigurni u većem broju utakmica, izuzev Lacija koji nije uspeo da savlada uvek neugodni Torino.

Torino je na ‘Olimpiko’ došao da se nadigrava i već u prvom poluvremenu je nagrađen za svoj pristup. Istina, u nadoknadi, kada je Beloti iskoristio jedanaesterac i doneo ‘bikovima’ prednost.

Usledili su napadi Lacija kako bi se spasio makar poraza i to je doneo Sergej Milinković-Savić. Pravim projektilom u 62. minutu poravnao je na 1:1, ali se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat meča.

Kladioničarskim rečnikom ‘ko je igrao na Lacio, pare je bacio’, ali su zato Roma i Inter ‘ispoštovali’. Svoje uloge favorita opravdali su u gostima i to pogotcima u drugom poluvremenu.

Junak Intera je Keita, koji je u 72. minutu zatresao mrežu Empolija i doneo tri boda, dok su za Romu strelci bili Kristante u 58. i Čengiz Under u 75. minutu utakmice za krajnjih 2:0 u korist ‘vučice’.

Atalanta se raspucala danas protiv Sasuola i na njegovom terenu mu je dala šest pogodaka. Po jednom su to učinili Zapata, Gomez i Manćini, a onda je u finišu het-trik postigao Josip Iličić. Jedina dva gola za Sasuolo dao je Dankan u 51. i 57. minutu meča.