0

PREMIJER LIGA: Vest Hem sve bolji, Sautemptonu sledi borba za opstanak

Objavljeno: 27.12.18 u 23:10

U poslednjem meču 19. kola Premijer lige Vest Hem je kao gost sa 2:1 (0:0) savladao Sautempton i učvrstio se na sredini tabele.

Vest Hem iz kola u kolo raste, što se za ‘svece’ sa juga Engleske ne može reći. Po svemu sudeći pred Sautemptonom je grčevita borba za opstanak. Čekićari su u luci slavili sa 2:1, a trijumf je ‘režirao’ Brazilac Felipe Anderson.

Prvo poluvreme bilo je više nego nezanimljivo. Jedna šansa i to za goste preko Pereza u 23. minutu, ali je njegov šut završio pored gola. Sledeća šansa bila je tek u 50. minutu i gol za domaći tim. Bio je to pravi karambol u kaznenom prostoru tima iz Londona, Fabijanski je branio sve živo, ali nije mogao odbitak na pet metara koji je Redmond smetsio u mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije kada je Felipe Anderson izjednačio na 1:1. Brazilac je šest minuta kasnije doneo preokret i veliku pobedu ‘čekićarima’ 2:1. Do kraja utakmice po jednu šansu imali su domaći i gosti, prvo je neprecizan bio Perez, da bi Fabijasnki sjajno odbranio šut veziste Sautemptona Lemine.

ENGLESKA 1 – 19. kolo