0

SERIJA A: Atalanta uspela ‘nemoguće’ – tim iz Bergama do boda protiv Juventusa!

Objavljeno: 26.12.18 u 17:27

Fudbaleri Atalante uspeli su ono što se do sada činilo nemogućim – remizirali su sa Juventusom, 2:2.

Iako su poveli u 2. minutu preko Đimistija, autogol domaćeg sastava nije sputao Atalantu da u nastavku meča pokaže kvalitet.

Prvo je Zapata u 24. minutu izjednačio, a potom u 56. doneo i potpuni preokret. To je Alegrija nateralo da u 65. sa klupe ubaci Kristijana Ronalda. Doneo je Portugalac u 78. poravnanje, što je ostalo do kraja utakmice na „snazi“, pa su fudbaleri Juventusa po drugi put u sezoni ostali bez celog plena.

Dosta teži posao danas je imao Nikola Milenković u porazu njegove Fiorentine od Parme rezultatom 1:0. Jedini strelac bio je Ingleze u finišu prvog poluvremena, a u 65. minutu je štoper Ugo dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja. Od početka utakmice je reprezentativac Srbije igrao kao bek, a na toj poziciji ostao je i kada je Ugo zaradio crveni karton pošto je štoper Ćekerini ušao u igru.

Sergej Milinković-Savić je odigrao 74 minuta u pobedi Lacija nad Bolonjom. Tim iz Rima je poveo u 30. minutu pošto je Alberto odlično uposlio Luiza Felipea. Srpski reprezentativac je u finišu meča izašao iz igre kada je Inzagi ubacio Lukakua, a strelac prvog gola, Felipe, je bio u ulozi asistenta kod drugog kada je strelac bio Senad Lulić. Iskusni internacionalac iz Bosne i Hercegovine je mrežu u dresu Lacija pogodio i u prošlom kolu, pre četiri dana protiv Kaljarija.