0

PRIMERA: Oslabljeni Atletiko prati Barselonu, Grizman sa ‘kreča’ za veliku radost

Objavljeno: 22.12.18 u 18:44

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Espanjol 1:0 (0:0) i nastavili poteru za Barselonom koja ima isti broj bodova, ali svoj meč tek igra.

Problemi sa povredama baš muče četu Dijega Simeonea, ali Atletiko uspeva da skuplja bodove. Rival je bio neugodni Espanjol, a ‘jorgandžije’ su ponovo slavile sa minimalnih 1:0.

Bez Dijega Košte, Felipea Luisa, Himeneza, Ernandeza i Lemara ekipa Atletika nije blistala. Dobre šanse domaćina mogle su se prebrojati na prste jedne ruke, a stopstotnih nije ni bilo.

Espanjol je u prvom poluvremenu jedini zapretio kada je u 29. minutu Baptistao pogodio stativu. Sledeće veliko dešavanje bilo je u 56. miniutu kada je posle pregleda snimka na signalizaciju VAR sobe sudija Mario Lopez dosudio penal za domaćina. Siguran izvođač sa ‘kreča’ bio je Grizman – 1:0.

Ateltiko sada ima 34 boda, baš kao i lider Barselona, s tim da Katalonci u ovom kolu na svom terenu dočekuju Seltu.