0

SERIJA A: Goleada i pobeda Rome nad Đenovom

Objavljeno: 16.12.18 u 22:45

Jedan od najinteresantnijih mečeva dosadašnjeg toka Serije A odigran je u Rimu na stadionu „Olimpiko“, a Roma je slavila protiv Đenove sa 3:2.

Pet utakmica Roma nije pobedila, a kada je posle šuta Hilijemarka i velike greške Olsena koju je iskoristio Pjatek za 1:0 činilo se da ni sada neće biti drugačije.

No, to kao da je nateralo domaće da konačno počnu da igraju fudbal, pa je Federiko Facio u 31. minutu doneo izjednačenje.

U istom ritmu nastavljeno je prvo poluvreme – ponovo je Hiljemark bio koban za 2:1 u korist Đenove, ali je Džastin Klajvert izjednačio nakon asistencije Aleksandra Kolarova.

Moglo je da bude drugačije da nije poništen pogodak Darka Lazovića zbog ofsajda, a kazna je usledila preko Brajana Kristantea za 3:2.

Roma je šesta na tabeli sa 24 boda, Đenova sa 16 zauzima 16. mesto.