0

Xherdan Shaqiri Srbija - Svajcarska, Serbia - Switzerland, Kaliningrad, Rusija 22.6.1018. Jun 22. 2018. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

PREMIJER LIGA: Šaćiri sa dva gola srušio Junajted

Objavljeno: 16.12.18 u 18:54

Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester Junajted u derbiju 17. kola Premijer lige rezultatom 3:1.

Već u četvrtom minutu meča prva katastrofalna reakcija Alisona Bekera i gol Mančester Junajteda nakon centaršuta Ešlija Janga, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se nalazio Romelu Lukaku. Iako Belgijanac nije dirao loptu, zasmetao je Alisonu dovoljno da lopta završi u mreži. No, ostalo je 0:0.

Pripretio je Liverpul tri minuta kasnije preko Firmina, a njegov sjajan pokušaj je jednom od najboljih odbrana sezone zaustavio David De Hea. Ređale su se šanse pred golom Junajteda, odmah posle napadača iz Brazila nadovezao se Fabinjo, ali je lopta završila pored gola, potom je Jang jednu loptu izbacio sa gol linije.

Kada se činilo da je Junajted konačno došao do daha, usledila je savršena akcija „redsa“  koju je prelepim golom završio Mane u 24. minutu. Moglo je odmah da bude i 2:0, ali Lovren nije uspeo da pogodi gol.

U 33. minutu Lingard je iskorisito poklon golmana Liverpula kom je lopta ispala i odbila se u polje gde je došla do Lingarda za 1:1.

Istu sliku kao u prvom delu meča videli smo i početkom drugog, De Hea je branio fantastično, i pitanje je kako bi bilo završeno da na scenu u 70. minutu nije stupio Šaćiri umesto Keite. Dva minuta su mu bila potrebna kako bi sa desetak metara, uz pomoć Ešlija Janga, zatresao mrežu „crvenih đavola“, a  konačnih 3:1 postavio je devet minuta pre kraja utakmice.