2

LE: Marko Nikolić bio na korak da sruši veliki Čelsi, Bešiktaš izbacio Malme u sred Istanbula, Ren uhvatio poslednji voz (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.18 u 21:10

Odigrani su mečevi poslednjeg kola u grupama od ‘G’ do ‘L’, a evo ko je uhvatio poslednji voz i ko se plasirao u nokaut fazu.

Za nas u Srbiji veoma zanimljiva je bila ‘L’ grupa gde su tri tima BATE, Videoton i PAOK borili za prolaz dalje. Tačnije situacija je bila jasna ako šampion Belorusije slavi u Solunu i jeste. BATE je protiv PAOK-a slavio sa 3:1. Gosti su poveli već u 18. minutu, a strelac je bio Skaviš. U 42. minutu Signevič je povisio iz penala na 2:0, da bi četiri minuta kasnije pogodio za 3:0. Srpski reprezentativac Aleksandar Prijović je u 59. minutu smanjio na 3:1 posle asistencije Žabe. BATE je meč završio sa deset igrača zbog crvenog kartona heroja Signeviča.

Marko Nikolić je umalo srušio moćni Čelsi u Budimpešti 2:2. Ruku na srce, trener gostiju Mauricio Sari je odmarao veliki broj prvotimaca. ‘Plavci’ su poveli evrogolom Vilijana u 30. minutu. Videoton je do izjednačenja stigao autogolom mladog Ampadua posle kornera Milanova. Preokret u korist Mađara doneo je Nego pogotkom u 56. minutu, ali je čast Čelsiju u 75. minutu novim evrogolom iz slobodnog udarca doneo Žiru.

Bešiktašu, koji je izbacio Partizan u plej-ofu Lige Evrope, bio je potreban bod u dvoboju sa Malmeom u Istanbulu u okviru ‘I’ grupe. Šveđani su slavili sa 1:0 pogotkom Antonsona u 51. minutu, a Kvarežma je u 65. minutu dobio crveni karton zbog brutalnog starta nad vezistom Malmea. Gosti su se pobedom na Bosforu plasirali u nokaut fazu zajedno pod ruku sa Genkom.

Sevilja je lako izašla na kraj sa Krasnodarom 3:0 i plasirala se u šesnaestinu finala Lige Evrope, a za Ruse je ovaj poraz bio bezbolan. U ‘K’ grupi poslednji voz je uhvatio Ren koji je u direktnom duelu iz daljeg takmičenja izbacio Astanu pobedom 2:0. Oba gola za Francuze postigao je Sar.

U ‘H’ grupi gde je sve bilo jasno, pošto su Ajntraht i Lacio još ranije izborili plasman u nokaut fazu, a u derbiju večeri Nemci su slavili sa 2:1. Prvi gol za Ajntraht postigao je Mijat Gaćinović, bila je to prava ‘bomba’, možda i za gol kola.