0

LIGA ŠAMPIONA: Bruka Real Madrida, CSKA ga ponizio na ‘Santjago Bernabeu’! (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.18 u 21:10

Dva prilično iznenađujuća rezultata otvorila su poslednji dan grupne faze Lige šampiona.

Real Madrid nikada u istoriji nije izgubio evropski meč na svom stadionu sa tri ili više gola razlike. Do večeras. Učinio je to ‘maleni’ CSKA iz Moskve, isti ili sličan onaj tim koji je pre deset meseci jedva prošao Crvenu zvezdu u Ligi Evrope.

CSKA je već jednom tukao Madriđane u grupi G, ali se to smatralo za ‘incident’ koji je danas dokazao da je to bilo daleko od slučajnosti.

Santjago Solari je na teren izveo kombinovani sastav, jer nije bilo rezultatskog značaja za ‘kraljeve’ i to mu se obilo o glavu.

CSKA je prvi put ‘ošamario’ giganta u 37. minutu preko Čalova, a već posle sedam minuta prednost je duplirao Šenikov.

Hladan tuš za Real nije ih razbudio u nastavku, jer nisu uspeli da postignu makar utešni gol, ali jesu da prime još jedan. Strelac je bio Sigurdson za neverovatnih 0:3 u korist ‘Armejaca’.

Viktorija Plzenj napravila je drugo iznenađenje savladavši Romu na stadionu na kom je Partizan ovog februara igrao i takođe izgubio.

Češki šampion je poveo u 62. minutu golom Kovarika, ali je samo pet minuta kasnije Čengiz Under izjednačio na 1:1.

Ipak, ponovo je samo pet minuta bilo potrebno za novi gol Viktorije, ovog puta pobedonosni, a strelac je bio Hori.