5

LIGA ŠAMPIONA: Na kraju prilično ubedljivo – Zvezda se oprostila od takmičenja, a i Evrope (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.18 u 22:57

Pari Sen Žermen je u Beogradu porazio Crvenu zvezdu rezultatom 4:1.

Tako su Parižani grupnu fazu Lige šampione završili kao prvi u grupi C, dok Zvezda ne nastavlja takmičenje.

Gosti su već u 4. minutu tražili jedanaesterac nakon što je Kilijan Mbape olako pao u kaznenom prostoru Crvene zvezde. Usledio je pritisak PSŽ-a koji se isplatio samo pet minuta kasnije pogotkom. Oduzeli su Parižani loptu Milanu Pavkovu na svojoj polovini, činilo se uz faul, krenuli u kontru u kojoj je glavnu ulogu imao Kilijan Mbape koji je lako pretrčao Filipa Stojkovića i kreirao stopostornu priliku Edinsonu Kavaniju, a Urugvajac je nije propustio.

U nastavku puno tenzija, uzrok je čudan kriterijum sudije Koluma koji je veoma brzo protiv sebe imao gotovo sve navijače Zvezde. Ali kada je igra u pitanju, za većinu toga su se na terenu pitali izabranici Tomasa Tuhela.

Uspeo je Pari Sen Žermen da duplira prednost u smiraj prvog dela igre. Ponovo oduzeta lopta na svojoj strani terena, kontra koju je gotovo sam izveo Nejmar, pretrčao Stojkovića, varkom izbacio i Borjana, nakon čega je poslao loptu u mrežu.

Puno bolju igru je domaći sastav prikazao na startu drugog poluvremena. Nekoliko puta je Crvena zvezda ozbiljno zapretila i uspela da dođe do gola. Prvo je u prilici bio Marin, nekoliko santimetara delilo je Bena od toga da savlada Bufona, a zatim je i Simić imao dobru šansu.

BELGRADE, SERBIA – DECEMBER 11: Marquinhos (L) of Paris Saint-Germain in action against Marko Marin (R) of Red Star Belgrade during the UEFA Champions League Group C match between Red Star Belgrade and Paris Saint-Germain at Rajko Mitic Stadium on December 11, 2018 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Igrao se 56. minut kada je Crvena zvezda uspela da smanji zaostatak, a strelac je bio Marko Gobeljić. Nakon centaršuta sa leve strane je Tijago Silva odbio loptu, ali je ona pala pravo na nogu Gobeljića koji je iz prve prilično efektno savaladao legendarnog Italijana.

Nastavila je Zvezda sa napadačkom igrom, na čemu je insistirao Milojević pošto prvak Srbije nije imao šta da izgubi. Ofanzivni pristup iskoristili su gosti u 74. minutu novim golom. Sa velike udaljenosti je centaršut uputio Anhel Di Marija i uposlio Markinjosa koji je glavom savladao Milana Borjana.

Činilo se da će to biti i konačni ishod ove utakmice, ali smo na delu još jednom mogli da vidimo odličnu saradnju Mbapea i Nejmara. Brazilac je odličnu uposlio Mbapea koji je bio na pragu ofsajda, ali je pomoćnik procenio da je pogodak regularan.

CRVENA ZVEZDA – PARI SEN ŽERMEN 1:4
(Gobeljić 56 – Kavani 9, 90+2, Nejmar 40, Markinjos 74)

Beograd. Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Vilijam Kolum (Škotska)

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić – Čaušić, Jovančić – Ben, Marin (od 86. Joveljić), Simić (od 72. Simić) – Pavkov (od 72. Boaći).
Klupa: Popović, Jovičić, Ebisilio, Babić, Joveljić, Jevtović, Boaći.

Pari Sen Žermen: Bufon – Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat – Di Marija (od 87. Draksler), Verati (od 83. Rabio), Markinjos, Nejmar – Mbape, Kavani.
Klupa: Areola, Menije, Dani Alves, Čupo Moting, Draksler, Rabio, Dijabi.