0

LIGA ŠAMPIONA: Galatasaraj u Ligi Evrope i pored poraza, Lokomotiva se oprostila od evro-takmičenja

Objavljeno: 11.12.18 u 20:50

U prve dve utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona dobili smo konačan rasplet u grupi D.

Pre poslednjih utakmica uglavnom je sve bilo poznato. Porto ide dalje kao prvoplasirani tim, Šalke sa druge pozicije, a još je samo bilo pitanje ko će u Ligu Evrope, a ko ispada iz evro-takmičenja.

U ‘mlađe’ takmičenje će ići ipak Galatasaraj, i pored poraza na svom stadionu od slabo zainteresovanog Porta rezultatom 3:2. Lokomotivi je bio potreban trijumf, ali nije uspela da postigne gol, a u finišu je čak i primila, te je pogotkom Šofa u prvom minutu nadoknade poražena u Gelzenkirhenu rezultatom 1:0.

U Istanbulu je viđeno mnogo više vatre. Gosti su poveli u 17. minutu preko Felipea, a u 42. je ta prednost duplirana golom Marege sa ‘bele tačke’.

Ipak, nadu pred odlazak na veliki odmor je sačuvao Sofijan Fejguli golom u drugom minutu nadoknade.

Porto je danas došao da igra fudbal i to je pokazao u nastavku meča, jer je u 57. minutu Oliveira doneo novo vođstvo od dva gola razlike Portugalcima.

Galatasaraj je morao da napadne i samo osam minuta kasnije Derdijok je smanjio na 3:2, a dva minuta kasnije je Fejguli imao priliku da iz penala potpuno neutrališe zaostatak Galate.

Međutim, bio je neprecizan i propuštena je najbolja prilika da se izbegne poraz koji ipak neće boleti Turke, jer se sele u Ligu Evrope.