0

BUNDESLIGA: Dortmundu veliki derbi Rura, Bajern konačno lako do trijumfa (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.18 u 17:32

Osim neočekivanog poraza Lajpciga, favoriti su uglavnom bili sigurni u tradicionalnom subotnjem terminu u 14. kolu nemačke Bundeslige.

U Nemačkoj se zna, bez obzira na to što je Bajern Minhen najveći klub u Bundesligi, nema premca rivalitetu i animozitetu koji gaje navijači Šalkea i Borusije Dortmund. Zbog toga je današnji meč u Gelzenkirhenu bio u prvom planu.

Počelo je kao iz snova za ‘milionere’. Već u sedmom minutu Dilejni je utišao domaće navijače i malobrojnijim navijačima u žutom doneo veliku radost.

Šalke je u život vratio Kaliđuri u 61. minutu golom iz penala, ali je nakon 13 minuta prednost ponovo bila na strani gostiju. ‘Krivac’ za to bio je Džejson Sančo koji je rutinski završio akciju poslavši loptu iza leđa Farmana.

Bajern je konačno odigrao jedan rutinski meč i stigao do ubedljive pobede nad Nirnbergom rezultatom 3:0. Strelci su bili Robert Levandovski dva puta u prvom poluvremenu, u 9. i 27. minutu, a tačku na meč stavio je Frank Riberi u 56. minutu.

Fantastičan meč viđen je u Volfsburgu gde je Hofenhajm odoleo i odneo jedan bod u remiju rezultatom 2:2. Gosti su poveli u 4. minutu preko Belfodila, ali je već do kraja prvog poluvremena usledio preokret.

Najpre autogolom Bičakčića, a onda i preko Ginceka za 2:1 za ‘vukove’, ali je remi gostima doneo Andrej Kramarić u 71. minutu utakmice.