2

SLS: Radnički uz penal i crveni preživeo ‘krov’, Vojvodina ispustila pobedu u samom finišu

Objavljeno: 05.12.18 u 18:20

Fudbaleri Radničkog iz Niša zadržali su se na pobedničkom kursu i posle neugodnog gostovanja Voždovcu na Dušanovcu.

Izabranici Nenada Lalatovića su protiv Voždovca odigrali još jednu tvrdu utakmicu i bilo je jasno da je prelomiti jedan momenat.

On se dogodio u 67. minutu kada je dosuđen jedanaesterac za goste i crveni karton za golmana domaćih Ilića. Najstrožu kaznu uspešno je izveo Aleksandar Stanisavljević čime su ‘meraklije’ učvrstile svoju drugu poziciju na tabeli.

Vojvodina je protiv Mačve išla ka novoj pobedi golom Arsića u 27. minutu, ali je dva važna boda prosula u samoj završnici. Jovanović je u 87. minutu rastužio ‘Karađorđe’ i doneo Šapčanima bod sa gostovanja u Novom Sadu.

Isti rezultat, 1:1, bio je i u duelu Napretka i Proletera u Kruševcu. Po sličnom receptu, Vulić je u 45. minutu doneo vođstvo domaćinu sa ‘bele tačke’, a izjednačio je Vujaklija u 58. minutu meča.

Čukarički je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Bačke, uz dva gola Ognjena Mudrinskog. Prvi je dao u 27. minutu, a drugi u 53. dok je dva minuta ranije strelac za ‘brđane’ bio i Kajević.

Domaćinske trijumfe ostvarili su i Mladost u Lučanima protiv Dinama iz Vranja – 2:0, i Radnik u Surdulici protiv Rada – 1:0.