0

PRIMERA: Propadanje Atletika se nastavlja, Levante Baskijce častio sa tri gola

Objavljeno: 03.12.18 u 23:42

U poslednjem meču 14. kola španske Primere, Levante je sa 3:0 (1:0) savladao Atletik Bilbao i najavio mu borbu za opstanak ove sezone.

Ne igraju Baskijci toliko očajno ove sezone, koliko ih rivali kažnjavaju za promašaje. Ipak, to nije opravdanje što se tim koji nikad nije ispao iz ‘elite’ nalazi pred provalijom, mada vremena za popravni ima.

Atletik je prvi zapretio u 37. minutu preko Adurica, ali je Oier bio na mestu. Dva minuta kasnije defanzivac crveno-belih Nunjez je udario igrača Levantea, sudija Latre je pregledao VAR i doneo odluku da mu pokaže samo žuti karton. Levante je do prednosti stigao u četvrtom minutu nadoknade vremena, posle centaršuta iz prekida lopta se dugo odbijala po kaznenom prostoru gostiju, na kraju stigla do Ćeme, a ovaj pogodio za 1:0.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Levante, u 57. minutu pokušao je Rođer, ali je zamalo bio neprecizan. Samo dva minuta kasnije tim iz Valensije je duplirao prednost. Morales je polse dobrog šuta pogodio stativu, lopta se odbila do Kampanje koji nije pogrešio 2:0. Konačnih 3:0 posle sjajnog dodavanja strelca drugog gola Kampanje postigao je Rođer. Atletik Bilbao je potom ostao sa deset igrača, jer je isključen Nolaskoain.

Levante se ovom pobedom popeo na šesto mesto sa 21 bodom, dok je Bilbao 18. sa svega 11 osvojenih bodova.