14

SLS: Očajni Partizan se spasio poraza u nadoknadi, ali sa ovakvom igrom titula je nedostižna! (FOTO)

Objavljeno: 01.12.18 u 17:25

Fudbaleri Mladosti iz Lučana i Partizana remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u meču 18. kola Superlige Srbije.

Partizan je u Lučane došao sa namerom da dodatno smanji zaostatak za timovima ispred sebe, a doživeo je novi kiks koji bi definitivno mogao da mu oduzme šansu da osvoji titulu.

Igra u prvom poluvremenu ne nagoveštava bilo kakvu ambiciju tima Zorana Mirkovića, koji za 45 minuta nije iole ozbiljno zapretio ekipi Mladosti, dok je Vladimir Stojković često bio na mukama.

Pejović i Odita su, po veoma hladnom vremenu u Lučanima, pošteno zagrejali ruke golmana crno-belih, ali je on bio na visini zadatka i nije bilo pogodaka u prvom delu susreta.

Igra se rasplamsala u nastavku. Oba tima su krenula mnogo ofanzivnije, pa je bilo šansi na obe strane. I dalje je Stojkoviću pretio bivši igrač crno-belih Odita, dok je veliku šansu pred golom Rosića propustio Svetozar Marković.

Nešto kasnije je Partizan imao dve vezane stopostotne prilike preko Miletića, a onda i Nikolića, ali nije bilo promene rezultata.

Jeste tek u 83. minutu kada je Predrag Pavlović apsolutno zasluženo doneo vođstvo Lučancima. Primio je dugu loptu između dvojice štopera Partizana, lako se oslobodio obojice i rutinski savladao Stojkovića.

Po onome što je Partizan do tada pokazao činilo se da mu nema spasa, ali je spas još jednom doneo Đorđe Ivanović, i to u 92. minutu. Rezervista je u drugom minutu nadoknade iskoristio odbitak posle šuta Zorana Tošića i zatresao mrežu.

Poslednju šansu imao je Partizan u 95. minutu kada je Tošić šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je Rosić bio na mestu.

Mladost L. – Partizan 1:1 (0:0)