0

PRIMERA: Real slavio protiv Valensije

Objavljeno: 01.12.18 u 22:36

Real iz Madrida slavio je protiv Valensije u 14. kolu španske Primere rezultatom 2:0.

Domaćin je u 8. minutu poveo nakon što je Dani Karvahal centrirao, a Danijel Vas očajno reagovao i pogodio sopstveni gol.

Dobro su igrali fudbaleri „kraljevskog kluba“, ali je Garet Bejl propustio priliku da poveća prednost  u 29. minutu. Nije bilo ozbiljnijih prilika do kraja prvog dela, ali jeste u 53. minutu, kada je Santi Mina bio u dobroj situaciji, no lopta nije završila u mreži nakon što je sjajno reagovao posle dugog pasa, no rezultat je ostao 1:0, da bi 12 minuta kasnije Gabrijel nakon slobodnog udarca došao do lopte u kaznenom prostoru i loptu poslao van okvira gola.

Kazna Reala usledila je u 83. minutu, kada je Benzema uposlio Lukasa, on odlično šutirao i postigao gol, koji je priznat tek posle konsultacija sa VAR-om. Real je tako stigao do 23. boda i popeo se na peto mesto tabele, dok je Valensija 13. sa po tri pobede, poraza i čak osam remija.