3

SLS: Desetkovana Zvezda izbegla poraz u Nišu (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.18 u 21:00

U derbiju 17. kola Superlige Srbije Radnički iz Niša i Crvena zvezda odigrali su bez pobednika 2:2 (2:1).

Bila je Crvena zvezda blizu prvog poraza posle godinu i mesec dana u prvenstvu, ali je golom El Fardua Bena stigla do izjednačenja 2:2 i važnog boda u borbi za titulu. Sa druge strane Radnički je mogao da se približi lideru, ali sigurno da četa Nenada Lalatovića nije nezadovoljna osvojenim bodom.

Crvena zvezda je fenomenalno otvorila meč, pošto je iz prve prilike u 6. minutu povela sa 1:0. Hajdin se sa dense strane namestio na levu nogu da centrira, to je uradio odlično, posle odbitka Nenad Krstičić se našao u situaciji jedan na jedan sa Borivojem Ristićem i pogodio. Ipak, Radničkom se nesrećno primljen gol brzo vratio, na sličan način, Drinčić je u 15. minutu centirao iz prekida, lopta se sa druge stative odbila na prvu gde je dočekao Nermin Haskić i pogodio za 1:1. U 26. minutu ‘Real sa Nišave’ je preokrenuo, Nikola Drinčić je poslao sjajnu dugu loptu, Lazar Ranđelović je umakao Stefanu Hajdinu i Srđanu Babiću i pogodio za 2:1. Do kraja prvog poluvremena Crvena zvezda je imala samo jednu šansu za izjednačenje kada je posle centaršuta Bena glavom šutirao Hajdin, ali je Borivoje Ristić fenomenalno intervenisao.

Drugo poluvreme počelo je izmeno, umesto Nenada Krstičića na teren je ušao Nemanja Milić. Radnički je u 50. minutu mogao do 3:1. Posle centaršuta Crnomarković je glavom loptu prebacio na drugu stativu, gde je Haskić šutirao i pogodio stativu. Crvena zvezda je tada preuzela inicijativu, nije bilo izglednih šansi sve do 65. minuta kada je posle jedne duge lopte u kazneni prostor Radničkog Milić sjajno spustio glavom loptu do Bena, a reprezentativac Komora izjedančio na 2:2.

Posle izjednačenja viđena je velika tenzija na terenu, oba tima su želela pobedu, a u želji bilo je oštrih startova. Samim tim i do koškanja među fudbalerima, ali i rasprave sturčnog štaba Crvene zvezde sa sudijom Novakom Simovićem. Radnički je do gola mogao u 89. minutu kada je sa boka iz slobodnog udarca pokušao Nikola Drinčić, ali je Milan Borjan bio porezan. Samo minut kasnije šansu su imali i crveno-beli Nenad Milijaš je poslao dugu loptu, Nemanja Milić je došao do lopte, uhvatio je volej, ali preko gola. Na kraju derbi je završen bez pobednika 2:2, a razlika na tabeli između prvoplasiranog i drugoplasiranog ostaće ista.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 2:2 (2:1)