0

BUNDESLIGA: Šalke demolirao Nirnberg, sjajno veče Skržibskog

Objavljeno: 24.11.18 u 21:15

Neće u lepom sećanju ostati današnja utakmica protiv Šalkea, igračima Nirnberga.

Oni su poraženi rezultatom 5:2, a ovaj trijumf dobra je uvertira za Šalke pred duel u Ligi šampiona.

Da potpuno prelomi ovaj meč, ekipa Šalkea uspela je u finišu. Nekadašnji napadač Union Berlina, a od letos igrač ovog tima, Stiven Skržibski bio je dvostruki strelac večeras, i to u 26. minutu kada je savladao Mateniju i u 84. minutu kada je zatresao mrežu Bredloua, koji ga je zamenio na poluvremenu. U oba navrata asistent mu je bio Danijel Kaliđuri.

Svoj večerašnji gol protiv tima čiji je dres do skoro nosio nije želeo da slavi Burgštaler, a najlepši od svih koji su viđeni večeras je onaj iz 93. minuta, a strelac je bio Bastijan Ocipke, koji se na teren vratio posle nekoliko meseci.