1

KRSTAJIĆ POSLUŠAO GLAS NARODA NA VREME: Srbijа se mučila, pa sa dva napadača demolirala Litvaniju (VIDEO)

Objavljeno: 20.11.18 u 22:42

U poslednjem meču u 4. grupe ‘C’ Lige nacija Srbija je sa 4:1 (0:0) pobedila Litvaniju i plasirala se u ‘B’ Ligu nacija, kao i u baraž za Evropsko prvenstvo.

Mučili smo se protiv slabašnih Litvanaca, a onda je selektor Mladen Krstajić odlučio da posluša glas naroda i u utakmici gde bi ‘orlovi’ morali da dominiraju poslao dva napadača na teren, Mitroviću se priključio sjajni Prijović. Sve se to dogodilo na početku drugog poluvremena, prvo završeno 0:0, a rezultat je bio četiri gola u mreži golmana Šetkusa, ali idemo redom…

Očajno prvo poluvreme uplašilo je mnoge da bi Rumunija pobedom u Podgorici mogla da ostavi praznih šaka ‘orlove’. Litvanija je u 6. minutu zapretila preko Černiha, ali je to bio slab šut. Srbija je prvi udarac ka golu rivala uputila tek u 26. minutu, ali je udarac Lukića bio lak plen za Šetkusa. Tri minuta kasnije opasan udarac Petravičijusa, a Rajković je loptu morao da izbaci u korner. U 31. minutu Litvanija je mogla do gola, posle prekida šutriao je sa pet metara Janušeskas, Rajković je odbranio, a lopta je posle njegove intervencije udarila u prečku. Srbija se posle toga koliko-toliko stabilizovala i u 34. minutu je Maksimović posle centaršuta Živkovića šutirao glavom pored gola.

U drugom poluvremenu Mladen Krstajić je odlučio da iz igre izvede Gaćinovića i na teren pošalje još jednog klasičnog napadača Prijovića. To se našem timu odmah isplatilo. U 50. minutu Prijović je loptu ostavio Živkoviću, ovaj je gurnuo Rukavinu u prostor, kapiten na ovom meču je šutirao, ali je golman loptu izbacio u korner. Posle kornera koji je izveo Živković, Žulpa je postigao autogol za vođstvo Srbije 1:0.

Skinuo je taj gol kamen s vrata srpskim fudbalerima, igrao se 58. minut kada je Živković sjajno centrirao sa desne strane, a Mitrović sa pet metara postigao svoj šesti gol u Ligi nacija za 2:0. Šest minuta kasnije usledio je šok, brza kontra Litvanaca, centaršut sa desne strane, loša rekacija Rajkovića koji je spustio loptu na nogu Petravičijusu, a ovaj pogodio za 2:1.

Srbija nije klonula duhom, a Prijović se za ukazanu šansu selektoru Krstajiću ‘zahvalio’ golom u 71. minutu. Tri minuta kasnije napadač PAOK-a je asistirao do Ljajića, a ovaj majstorski matirao Šetkusa za konačnih 4:1.

Srbija se tako plasirala u ‘B’ Ligu nacija, takođe i u baraž za Evropsko prvenstvo. Takođe, naš tim sada mirno može sačekati žreb za kvalfikacije za Evropsko prvenstvo 3. decembra u Dablinu.

SRBIJA – LITVANIJA 4:1