0

LOŠ POČETAK: Omladinci Srbije remizirali sa Kazahstanom, Vlahović dao gol – pa ‘pocrveneo’

Objavljeno: 14.11.18 u 18:53

Pobeda je bila imperativ protiv najslabijeg tima na kvalifikacionom turniru u Severnoj Irskoj.

Na prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, omladinska reprezentacija Srbije remizirala je sa Kazahstanom – 2:2.

Izabranici Nenada Sakića nisu dobro počeli kvalifikacije, a još su i dobro prošli protiv kazahstanskih vršnjaka imajući u vidu da su zahvaljujući golovima Skvortsova i Žakibajeva Kazastanci imali vođstvo od dva gola prednosti već u prvom poluvremenu.

Srbija je do boda došla zahvaljujući golu oba napadača koje je u tim uvrstio Sakić, Dušan Vlahović je pogodio u 54. minutu, dok je u 78. mrežu pogodio Vidosavljević. Nedugo nakon što se napadač Fiorentine upisao među strelce, zaradio je drugi žuti karton na meču i isključenje.

Do kraja kvalifikacija u ovom krugu Srbija će igrati protiv domaćina Severne Irske i Poljske, a dve najbolje ekipe plasiraće se u naredni deo.