UEFA je donela odluku o kazni prema FS Srbije zbog propusta oko izdavanja evropskih licenci našim klubovima.

Sa krovnom evropskom fudbalskom oragnizacijom nema šale. To je danas na svojoj koži osetio FS Srbije. Naime, naša krovna fudbalska organizacija izdala je u proleće 2017. godine Vojvodini licencu za Ligu Evrope, iako Novosađani nisu ispunili sve obaveze. Tačnije prekršili su UEFA finansijski fer-plej.


To je dovelo do postupka protiv FS Srbije koji je započeo 2017. godine. Vojvodina je dobila licencu, a čelnici našeg saveza su sada morali da trpe posledice, a one su sledeće.

FS Srbije mora da plati UEFA kaznu od 250 hiljada evra. Odmah 150 hiljada evra i 100 hiljada evra u dve rate na dve godine. Takođe, Evropska kuća fudbala će oštro kontrolisati ubuduće dodeljivanje evro licenci našim klubovima i popusta više neće biti. Ako se greške ponovo moglo bi da se dogodi da FS Srbije bude kažnjen sa još 150 hiljada evra, ali i teže, ne samo naš savez, već i klubovi koji u tome budu učestvovali.