Derbi 4. kola Lige šampiona odigran je u ‘H’ grupi gde je Juventus na Olimpijskom stadionu dočekao Mančester junajted.

Povezane vesti

Spektakl u Torinu i na kraju 2:1 za Mančester junajted. Da se večeras i sutra ne priča samo o Kristijanu Ronaldu potrudili su se Huan Mata, koji je spektakularnim golom iz slobodnog udarca izjednačio i Pol Pogba koji je presudio svom bivšem klubu, ne direktno, već indirektno, jer je zamsetao Bonućiju koji je zatresao svoju mrežu.

Bila je ‘stara dama’ daleko bolji rival. Ali, ne pobeđuje uvek bolji. Juventus je zapretio u 34. minutu preko Kuadrada, ali je De Hea bio sjajan. Samo minut kasnije šutirao je Kedira, ali pored gola. ‘Stara dama’ je najbliža golu bila u 50. minutu kada je sa distance pokušao Dibala i pogodio prečku.

Ipak, u 65. minutu prvi put se zatresla mreža, Bonući je sjajno prebacio odbranu Junajteda, Ronaldo uhvatio volej i matirao De Heu – 1:0. To je za Portugalca bio prvi gol u Ligi šampiona od kada je obukao crno-beli dres i to upravo protiv svog bivšeg kluba. Da se o ‘CR7’ pričaju bajke sutra potrudili su se Huan Mata i Pol Pogba. Španac je u 86. minutu sjajno izveo slobodan udarac i pogodio za 1:1. Samo četiri minuta kasnije posle gužve u kaznenom prosotru italijanskog šampiona Pogba zasmetao defanzivcima Juventusa i naterao Bonućija da loptu pošalje u svoju mrežu za 1:2. Na kraju 2:1 za ‘crvene đavole’ i revanš za poraz od pre 14 dana na ‘Old Trafordu’.