FOTO screenshot

PRIMERA: Alaves preokretom nastavio da ‘juri’ Barselonu

Objavljeno: 28.10.18 u 20:26

Alaves nastavlja da prati Barselonu, koja je ranije danas slavila u ‘El Klasiku’ u borbi za prvo mesto na tabeli.

Ekipa koju vodi Abelardo slavila je rezultatom 2:1 protiv ekipe Viljareala na svom terenu.

‘Žuta podmornica’ prva je došla, veoma rano do vođstva na ovoj utakmici. Španski napadač Džerard Moreno sjajno je u 10. minut igre odreagovao na spuštenu loptu i doneo prednost svojoj ekipi. Domaći navijači dugo su čekali na izjednačenje, a do njega je došlo početkom drugog poluvremena.

Vezista Viljareala Džoni izveo je slobodan udarac sa 30 metara i loptu poslao u srce šesnaesterca. Na njegov centaršut najbolje je odregovao Džonatan Kaleri koji je bio najviši u skoku i u 51. minutu loptu poslao pod prečku gola koji brani Asenho i tako doneo izjednačenje svom timu. Izmena koju u trećem minutu nadoknade pravi trener Alavesa kada umesto Ibaija ulazi Baston ispostaviće se kao ključna, jer je upravo ovaj igrač samo minut kasnije postigao gol i doneo tri boda svom timu. Nekadašnji vezista Partizana koji sada nosi dres Alavesa, Darko Brašanac utakmicu je pratio sa klupe.