0

SUPERLIGA KINE: Debakl Piksija i Tošića, čeka ih grčevita borba za opstanak

Objavljeno: 27.10.18 u 15:55

Na dva meča koja su počela u popodnevnim časovima u Superligi Kine postignuto je čak 13 golova, a vatromet je viđen u Guangžuu.

Draganu Stojkoviću Piksiju se sve više steže ‘omča oko vrata’. U poslednjih sedam mečeva Guangžu R&F ne zna za pobedu, ima jedan remi i šest poraza. To je dovelo do toga da srpski tandem Dragan Stojković i Duško Tošić strahuje za goli superligaški život.

Guangžu R&F je danas doživeo debakl od takođe posrnulog Tijanđin Đuanđina. Gost je slavio sa 6:2, a utakmicu je obeležio Pato sa tri postignuta gola. Igrao se 7. minut kada je Brazilac prvi put zatresao mrežu R&F-a. Samo četiri minuta kasnije Jngpo je asistirao do Sun Kea, a Korejac pogodio za 2:0.

U 56. minutu Guanžu je smanjio na 2:1, a gol je postigao ko drugi no Zahavi. Radost domaćina nije dugo trajala, pošto je Pato dodao loptu do Sun Kea, a ovaj drugi put pogodio za 3:1. Korejac nije želeo da ostane dužan Brazilcu pa je u 70. minutu uzvratio za ubedljivih 4:1. Da je kineski fudbal ‘lud’ govori situacija iz 78. minuta kada je Zahavi promašio penal, ali dva minuta kasnije domaćin je dobio novu šansu, a tada je precizan sa ‘bele tačke’ bio Renatinjo. Nisu ni krenuli sa centra, a puleni Dragana Stojkovića primili su još jedan pogodak. Pato je kompletirao het-trik za 5:2. Konačnih 6:2 postavio je Jang Ću golom u 91. minutu iz penala. Duško Tošić igrao je svih 90 minuta.

Tijanđin je sada pobegao iz opasne zone sa 31 bodom, dok Guangžuu tek sledi borba za opstanak, jer sa 29 bodova ima samo četiri više od Henana u opasnoj zoni, s tim da Žijanje ima meč manje.

Hebei je na svom terenu sa 3:2 pobedio Dalijan Jifang, a dva gola za ‘crvene’ postigao je Dong Ćuešeng.