0

LŠ: Dortmund razbio Atletiko, Barsa sigurna i bez Mesija, a iznenađenje večeri viđeno je u Parizu (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.18 u 23:02

Kompletirano je treće kolo Lige šampiona, a verovatno najiznanađujući rezultat stiže nam sa ‘Parka prinčeva’ gde je Pari Sen Žermen teškom mukom izvukao bod protiv Napolija – 2:2 (1:0).

Malo ko je očekivao da će Pari Sen Žermen posle 6:1 protiv Zvezde, i 16 datih golova u poslednja četiri meča, biti nadomak poraza u Parizu od Napolija i tako ugroziti svoj opstanak u Ligi šampiona.

Italijani su poveli u 29. minutu posle sjajne asistencije Kaljehona i egzekucije Lorenca Insinjea. Tačno je bio primetan izostanak iz poslednje linije Tijaga Silve.

Početkom drugog poluvremena ‘sveci’ su u jednom momentu imali posed od čak 81 posto i brzo su izjednačili autogolom Ruija. Činilo se tada da su na dobrom putu da preokrenu i ipak slave, što je bilo potpuno očekivano, ali je to sprečio Dris Mertens.

U 77. minutu novi hladan tuš za Francuze, jer je Belgijanac doneo novu prednost Napoliju i ponovo je usledila velika ofanziva domaćina.

Ona se isplatila tek u 93. minutu, kada je Di Marija ipak doneo vredan bod PSŽ-u.

Borusija Dortmund je do nogu potukla Atletiko Madrid i sa 4:0 ispratila Dijega Simeonea i Špance kući. Goleadu je otvorio Vicel u 38. minutu, a ‘milioneri’ su tek u finišu razmontirali ‘jorgandžije’.

Gerero je duplirao vođstvo u 73. minutu, deset minuta kasnije je Sančo povisio na 3:0, da bi konačan rezultat postavio rezervista Gerero svojim drugim golom u 89. minutu susreta.

Barselona je bila sigurna na Kamp Nou i pored izostanka Lionela Mesija. Rafinja je načeo Inter u 32. minutu, da bi Đordi Alba u 83. minutu osigurao trijumf i prvo mesto u grupi.