0

LIGA NACIJA: Francuzi preokrenuli Nemce, Ukrajina i Gruzija prve selekcije koje su sve rešile (VIDEO)

Objavljeno: 16.10.18 u 22:40

Ukrajina je obezbedila plasman u ‘A’ Ligu nacija, a Gruzija će napredovati u ‘C’ diviziju.

Derbi večeri odigran je u Francuskoj gde je aktuelni šampion sveta dočekao svog prethodnika na svetskom tronu, reprezentaciju Nemačke. U tom susretu ‘trikolori’ su jasno pokazali zbog čega su na krovu planete.

Iako su odigrali veoma loše prvo poluvreme. U njemu je Nemačka imala nekoliko kontranapada i iz jednog takvog u 13. minutu došla do penala i vođstva. Milorad Mažić je na asistenciju petog sudije dosudio jedanaesterac posle centaršuta Sanea i igranja rukom Kimpembea, a to je u vođstvo za ‘pancere’ pretvorio Toni Kros.

Međutim, sve se promenilo u nastavku. Nemačka je prepustila svu inicijativu Francuzima i u 61.  minutu majstorijom Grizmana koji je glavom izuzetno matirao Nojera stiglo je izjednačenje.

Isti igrač je u 78. minutu doneo preokret i pobedu Francuskoj i to sa ‘bele tačke’, jer je prethodno Mats Humels oborio Matuidija.

Pobede kojima su dva kola pre kraja obezbedili plasman u viši rang ostvarili su Ukrajina protiv Češke golom Malinovskog u 43. minutu i Gruzija na gostovanju Letoniji, jer je čak sa 3:0 i maksimalnim učinkom već sada ostvarila plasman u ‘C’ diviziju.