0

SERIJA A: Napoli bez problema do nova tri boda

Objavljeno: 07.10.18 u 19:54

Na ‘San Paolu’ je sa 2:0 (1:0) savladan Sasuolo u pretposlednjem meču osmog kola italijanske Serije A.

Napolitanci su ove večeri vrlo lako i relativno mirno stigli do sva tri boda, budući da su od početka do samog kraja imali i terensku i rezultatsku kontrolu.

Jer, već u trećem minutu pao je prvi gol i to preko Unasa, što je domaćim igračima i navijačima garantovalo znatno sigurniji nastavak meča.

Sasuolo nije tim koji često iznenadi u gostima, pa tako ni ovog puta, i pored nešto boljeg poseda lopte, nisu uspeli značajnije da ugroze i savladaju Ospinu.

Sve dileme oko pobednika meča rešio je Lorenco Insinje na majstorski način u 72. minutu, kada je maestralnim udarcem pogodio desne rašlje gola Sasuola.

Kada je Rožerio u 87. minutu dobio direktan crveni karton, bilo je jasno da gosti neće po dobrom pamtiti današnji meč.

Valja istaći da je u timu Sasuola Filip Đuričić odigrao ceo meč, a Nikola Maksimović je svih 90 minuta presedeo na klupi Napolija.