0

PRIMERA: Sevilja prva bar naredna dva i po sata, Espanjol sjajan

Objavljeno: 07.10.18 u 20:35

U dva meča odigrana u terminu 18.30 domaćini su slavili, a Sevilja se domogla pozicije ‘jedan’ i sada čeka susret Valensije i Barselone.

Sevilja je dočekala neugodnu Seltu i slavila sa 2:1. Gosti iz Viga su prvi zapretili preko Sista, ali je Valčik bio sjajn na golu. Drugu šansu ponovo su imali gosti, sada je u 18. minutu pokušao Kabral, ali je lopta otišla pored stative. Sevilja je iz prve prave prave prilike povela sa 1:0. Navas je sjajno centrirao sa desne strane, a omaleni Sarabija pogodio za 1:0.

Sevilji je na ‘Sančez Pishuanu’ posao olakšan u 59. minutu kada je Araužo dobio drugi žuti karton, to jest crveni. Samo dva minuta kasnije domaćin je poveo sa 2:0. Vaskez je uposlio Sarabiju, koji se čini da je bio u ofsajdu, on je dodao do Ben Jedera, a ovaj pogodio. Počasni gol za Seltu u 85. minutu postigao je Bufal.

‘Žuta podmornica’ je nastavila da tone, ovoga puta je Espanjol slavio u Barseloni sa 3:1. Viljareal je načeo Perez u 7. minutu posle sjajne kontre i asistencije Iglesijasa. Gosti su do izjednačenja stigli u poslednjem minutu prvog dela igre kada je posle gužve Ekembi pogodio. Espanjol je nastavio da plete mrežu oko gola Viljareala, a Darder je u 79. minutu pogodio za 2:1. Pobedu Espanjolu overio je Piati golom u 92. minutu za konačnih 3:1.