0

PLS: Delije i Grobari, spremite se za komplet lepinje i jagnjetinu, Zlatibor gazi ka ‘eliti’

Objavljeno: 07.10.18 u 18:48

Odigrano je nekompletno 10. kolo Prve lige Srbije, a od danas imamo novog lidera, po svemu sudeći prvog kandidata za plasman u ‘elitu’.

Delije i Grobari, spremajte se polako za jedno od najboljih gostovanja. Kako stoje stvari Zlatibor Čajetina bi sledeće godine mogla da postane član Superlige Srbije. Tim sa jedne od najlepših srpskih planina gazi redom, a to je danas na svojoj koži osetila sjajna Bežanija. Zlatibor je u Beogradu slavio sa 3:1.

‘Lavovi’ su poveli golom Radovanovića iz penala. Ipak, četa Aleksandra Stankovića je neshvatljivo stala, što je Zlatibor iskoristio i sa tri gola napravio veliki preokret. Samo sedam minuta kasnije Vidić je izjednačio iz penala, da bi u 42. minutu Miličić doneo prednost Zlaziboru. Konačnih 3:1 za goste iz Čajetine doneo je Potkozarac u 81. minutu.

Javor je u Novom Pazaru do nogu potukao domaćina sa 3:0. Petković je doveo Ivanjičane u vođstvo u 30. minutu. Pobedu Javoru overio je Marković u 72. minutu, da bi ubedljivu pobedu doneo Obadović u 90. minutu.

Utakmica između Radničkog iz Kragujevca i Metalca je odložena, dok Borac iz Čačka i Žarkovo igraju sutra od 18 časova.

Zlatibor je sada prvi sa 25 bodova, koliko ima i Inđija. Sinđelić je treći sa 22 boda, dok je Javor osvojio bod manje.