0

BUNDESLIGA: Drama u Dortmundu, Alkaser u 96. minutu kompletirao het-trik za pobedu nad Augzburgom (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.18 u 17:40

Fantastičan meč gledali smo danas na Signal Iduna parku gde je Borusija iz Dortmunda sa 4:3 (0:1) savladala Aguzburg.

Sapleo je Augzburg u gostima Bajern iz Minhena, bio je blizu da isto učini i protiv Borusije u Dortmundu, ali nije mogao protiv Paka Alkasera. Španca je Favar u igru ubacio tek u drugom poluvremenu, a ovaj je od 60. minuta vratio het-trikom, ali idemo redom…

Bio je Augzburg mnogo bolji rival od samog početka meča, a inicijativu je krunisao u 22. minutu kada se posle prekida lopta odbila do Finbogasona, a Islanđanin loptu proturio kroz noge Burkiju za 0:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 60. minutu Favar je na teren poslao Alkasera, a bivši napadač Valensije i Barselone je u 62. minutu na sjajnu asistenciju Sanča izjednačio na 1:1. Devet minuta kasnije novi šok za domaće navijače, Han je loše zahvatio loptu posle centaršuta sa desne strane, ona je otišla na drugu stativu, a tamo se srećom našao Maks i pogodio za 1:2. U 80. minutu nova nada za domaće navijače, Gereiro je brzo izveo prekid, a Alkaser volejom pogodio za 2:2. Navijači su se još uvek radovali kada je Hakimi uposlio još jednog rezervistu Gecea, a junak Mondijala u Brazilu pogodio za 3:2.

Tada se činilo da će ‘milioneri’ lako do bodova, ali.. Tri minuta kasnije korner za Augzburg je izveo Maks, a Gregorič je pogodio za 3:3. Sudija je utakmicu produžio za šest minuta, a u poslednjem je Borusija izborila slobodan udarac na nekih 25 metara od gola. Zalet je uhvatio Alkaser i pogodio za evrogol i pobedu Borsuije 4:3, trijumf vredan ostanka na prvom mestu Bundeslige.

Zalet polako hvata i veliki rival Dortmunda, ekipa Šalkea. ‘Plavi’ su sa 2:0 kao gosti bili bolji od Fortune iz Dizeldorfa. Domaćina je načeo Mekkeni u 48.minutu, a dokosurio ga je Burgštaler pogotkom u 53. minutu.