1

LIGA EVROPE: ‘Srpski derbi’ pripao Ajntrahtu, naši reprezentativci igrali i ‘rešetali’ (VIDEO)

Objavljeno: 04.10.18 u 23:16

Odigrano je kompletno 2. kolo grupne faze Lige Evrope, a srpski reprezentativci su širom Starog kontinenta rešetali mreže.

‘Srpski derbi’ odigran je u Frankfurtu gde je u ‘H’ grupi Ajntraht sa 4:1 savladao Lacio. Rimljani nisu imali šta da traže na ovom meču, pogotovo jer su ga završili sa dva igrača manje. Domaćin je poveo već u 4. minutu kada je posle centrašuta De Guzmana uspeo Da Kosta da prevari Prota 1:0. Lacio je do izjednačenja stigao u 23. minutu kada je Korea povukao kontru, sa levog boka loptu vratio u srce kaznenog prostora, a Parolo pogodio za 1:1. Radost italijanskih navijača trajala je svega pet minuta kada je Gaćiović iskosa sa desne strane u kaznenom prostoru loptu vratio na ‘peterac’, Jović je prošao, a Kostić zakucao u mrežu za 2:1. U nadoknadi vremena prvog poluvremena Basta je zaradio drugi žuti karton, to jest crveni.

U 52. minutu Ajntraht je poveo sa 3:1. Visoki Haler je povukao kontranapad, video samog Jovića, ovaj ušao u kazneni prostor i u stilu Mesija lobovao Prota za 3:1. Samo sedam minuta kasnije Korea je dobio direktan crveni karton i spasa za Rimljane više nije bilo. Konačnih 4:1 postavio je Da Kosta u nadoknadi vremena. Kod gostiju je Sergej Milinković-Savić igrao 64. minuta. Jović je na terenu bio 68. minuta, Kostić 78. minuta, a Gaćinović je odigrao ceo meč.

U istoja grupi Marsej se kao gost ‘obrukao’ protiv Apolona na Kipru 2:2. Gosti su vodili sa 2:0 pogocima Pajea u 50. i Luisa Gustava u 67. minutu. Prvi gol za domaćina postigao je bivši fudbaler OFK Beograda i Partizana Saša Marković u 74. minutu, da bi Zelaja u nadoknadi vremena doneo bod Kipranima 2:2. Nemanja Radonjić je za Marsej odigrao svih 90 minuta, baš kao i Saša Marković za domaćiina.

U ‘L’ grupi PAOK je kao gost demolirao BATE Borisov sa 4:1. Beloruse je već u 6. minutu načeo Prijović, a dotukli su ih Žaba sa dva gola i Pelkas. Aleksandar Prijović bio je jedini Srbin na terenu. U istoj grupi Čelsi je na svom terenu sa minimalnih 1:0 pobedio četu Marka Nikolića Vidi Mol. Za goste je 90 minuta igrao Marko Šćepović.

Malme je sa 2:0 savldao Bešiktaš, Ljajić je za goste odigrao 70. minuta kada ga je zamenio Kvarežma. Za Rapid svih 90 minuta odigrao je Andrija Pavlović, ali je zaradio samo žuti karton. Rendžers je u Glazgovu Austrijance savladao sa 3:1.

Liga Evrope, 2. kolo:

GRUPA A

Cirih – Ludogorec 1:0 (0:0)
(Palson 84)

Leverkuzen – AEK Larnaka 4:2 (1:1)
(Haverec 44, Alario 49, 88, Brandt 90+3 – Tričkovski 25, Raspas 90+1)

GRUPA B

Salcburg – Seltik 3:1 (0:1)
(Dabur 55, pen. 73, Minamino 61 – Eduard 2)

Rozenborg – Lajpcig 1:3 (0:1)
(Žebali 79 – Agustan 12, Konate 54, Kunja 61)

Rendžers – Rapid Beč 3:1 (1:1)
(Morelos 44, 90+4, Tavernie 84 – Beriša 42)

Spartak Moskva – Viljareal 3:3 (1:1)
(Ze Luis 34 penal, 82, Melgareho 85 – Ekambi 13, Fornals 49, Kazorla 90+6 penal)