0

PREMIJER LIGA: Blickrig Arsenala za ‘karamelice’ u džepu (VIDEO)

Objavljeno: 23.09.18 u 19:02

U poslednjem meču 6. kola Premijer lige Arsenal je sa 2:0 (0:0) pobedio Everton i najavio borbu za vrh tabele.

Nije briljirala četa Unaja Emerija, ali je to bilo dovoljno da se Everton pobedi. Već u 12. minutu ‘tobdžije’ su imale prvu šansu, šutirao je Monreal, ali je Pikford bio na mestu. Uzvratio je u 31. minutu levi bek Evertona Dinje, ali je njegov udarac zaustavio Čeh. Poslednjih sedam minuta prvog dela igre dominirale su ‘karamelice’, ali su Volkot i Ričarlison promašili dobre prilike, tačnije oba puta je Čeh bio siguran.

Blickrig Arsenala usledio je početkom drugog dela igre. Prvo je u 56. minutu Lakazet pogodio za 1:0, da bi samo tri minuta kasnije Obamejang povisio na 2:0. Do kraja meča ‘upisali’ smo još dve šanse za goste, prvo je u 71. minutu zapretio Ričarlison, a potom i Tosun, ali promene rezultata nije bilo.