0

SUPERLIGA KINE: Dalijen postao nezaustavljiv

Objavljeno: 22.09.18 u 12:10

U prvom meču 23. kola Superlige Kine Dalijen Jifeng pobedio je Šangaj Šenhuu sa 2:1 (1:0) i najavio siguran opstanak u ligi.

Dalijen je u poslednje četiri utakmice tri puta slavio i sada se nalazi na sigrnom osmom mestu tabele sa 29 osvojenih bodova. Šangaju posle ovog poraza ne gori pod nogama, ali nije u poziciji za radost, pogotovo ne posle pet utakmica zaredom bez pobede.

Domaćin je poveo u 12. minutu kada je Mušekvi u 12. minutu pogodio na asistenciju Žu Tinga. Šangaj je do izjednačenja stigao u 61. minutu kada je Guarin uposlio Lu Rufana, a ovaj zatresao mrežu golmana domaćih Ženga. Ipak, pobedu domaćinu u 85. minutu doneo je Mušekvi golom u 85. minutu. Napadaču iz Zimbabvea to je bio 12 gol u sezoni.