0

Fudbal Super liga season 2012-2013.Partizan v Rad.Darko Brasanac.Beograd, 04.20.2013..foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

PRIMERA: Alaves sa Brašancem razbio Valjekano na ‘Valjekasu’

Objavljeno: 22.09.18 u 14:57

U drugoj utakmici petog kola španske Primere Alaves je deklasirao Rajo Valjekano u gostima rezultatom 5:1 (2:1).

Tim Darka Brašanca nastavio je sa sjajnim partijama od početka sezone i ovim trijumfom, makar na kratko, Alaves je skočio na treće mesto Primere sa 10 osvojenih bodova.

Danas su mnogo lakše nego što se očekivalo stigli do ubedljivog trijumfa na gostovanju Rajo Valjekanu, a poveli su već u osmom minutu golom Navara.

‘Valjekas’ se radovao izjednačenju u 30. minutu koje je domaćinu doneo De Tomas, ali to je bilo sve od Raja danas. Već nakon četiri minuta Ibai je vratio vođstvo gostima, a samo minut kasnije imali su i brojčanu prednost, jer je Ba dobio direktan crveni karton zbog udaranja laktom.

To je Alaves u nastavku materijalizovao u 56. minutu preko Kaljerija, a onda i u 77. drugim golom Ibaija, a da bi debakl domaćina bio potpun potrudio se Burgui u petom minutu nadoknade, pa je Alaves slavio više nego ubedljivo sa 5:1.