0

SERIJA A: Sasuolo okrenuo protiv Empolija (VIDEO)

Objavljeno: 21.09.18 u 22:15

U premijernom meču 5. kola Serije A Sasuolo je u Ređo Emiliji pobedio novoligaša Empoli 3:1 (1:1) i sada je drugi na tabeli.

Zeleno-crni imaju početak sezone iz snova, iako im večerašnja utakmica nije tako počela. Već u 1. minutu lopta je stigla do Kaputa, a ovaj je matirao Konsiljija za 0:1. Zatišje je trajalo svega 12 minuta kada se Di Frančesko sjajno snašao u kaznenom prpstoru Empolija, vratio loptu na peterac, a Boateng pogodio za 1:1. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za goste, a Zajc je u 55. minutu loptu poslao malo preko prečke. Do preokreta Sasuolo je stigao u 57. minutu, Di Frančesko je izveo korner, a Ferari je glavom postavio 2:1. Tragičar u Empoliju postao je Zajc koji je u 71. minutu zaradio drugi žuti karton, to jest crveni. Konačnih 3:1 postavio je apsolutni junak večeri u Ređo Emiliji Di Frančesko koji je posle dve asistencije zatresao mrežu u 85. minutu.

Sasuolo je sada drugi na tabeli sa deset osvojenih bodova, dok Empoli ističe kandidaturu u borbi za opstanak.